Uniek bezoekje aan Brittenpassage

Uniek bezoekje aan Brittenpassage in beeld

Op 7 en 21 februari 2026 trakteerden we ruim 500 bezoekers op een voorpremière van de nieuwe Brittenpassage, de extra stationspassage die uiterlijk 2027 opent. Op het bouwterrein onder de trein- en metrosporen en de A10 Zuid vroeg u ons het hemd van het lijf.

Het gebeurt niet heel vaak dat we de bouwterreinen van Zuidasdok openstellen voor publiek. Onze rondleidingen in de nieuwe Brittenpassage op zaterdag 7 en zaterdag 21 februari waren dan ook binnen een mum van tijd volgeboekt. Uw nieuwsgierigheid was groot: hoe breed wordt de passage? Waar ligt straks de A10-tunnel? Wanneer is Zuidasdok klaar? Een betere plek om deze en andere vragen met u te bespreken dan in de Brittenpassage-in-aanbouw was nauwelijks denkbaar. De foto’s spreken voor zich.   

De Brittenpassage wordt exclusief de winkelruimtes 15 meter breed, en de A10-tunnel komt pal voor de ingang van de Brittenpassage ondergronds te liggen. Zuidasdok is uiterlijk in 2037 gereed.

Warming-up

Ondanks een grijsgrauwe lucht was het vanaf zaterdagochtend 9.00 tot zaterdagmiddag 16.00 uur een gezellig komen-en-gaan bij de partytent bij de ingang van het werkterrein in de Arnold Schönberglaan. In groepen van twintig hoorde u van de publieksvoorlichters, en met een kop warme chocolademelk in de hand en een oranje bouwhesje over de schouders, het verhaal van de Brittenpassage en van de vernieuwing van station Amsterdam Zuid.

Brittenpassage

Na de informatieve kennismaking volgde een wandeling van zo’n 100 meter naar het echte werk: het bouwterrein van de Brittenpassage. Daar lieten experts zoals ontwerper Franklin Besseling de bijzonderheden van het ontwerp zien, zoals het beetje speling tussen de natuurstenen wandtegels: ‘Het dak van de passage kan een beetje bewegen om de krachten van de treinsporen erboven op te vangen. Zo’n zogenaamde dilatatiestrook voorkomt dat het natuursteen gaat scheuren.’ Franklin lacht: ‘Het is ontzettend leuk om de complexiteit van de constructie uit te leggen aan de hand van dat ene smalle spleetje in het natuursteen.’

Blijf op de hoogte

Zuidas organiseert regelmatig events zoals deze in de Brittenpassage, of zoals bij het hijswerk bij knooppunt De Nieuwe Meer eind vorig jaar. Schrijft u zich vooral in op de nieuwsbrief van Zuidas om niets te missen. Daarnaast verzorgen ze vanuit het Informatiecentrum Zuidas-Zuidasdok op woensdagen en zaterdagen vaste rondleidingen over de ontwikkeling van de stadswijk Zuidas en over Zuidasdok. Alle data, tijdstippen en onderwerpen vindt u hier.

Over OV-terminal Amsterdam Zuid

De bouw van de OV-terminal in Amsterdam Zuid is een van de grootste infra-werken van Nederland. Daarom heeft opdrachtgever Zuidasdok (een samenwerking van RijkswaterstaatProRail en gemeente Amsterdam) gekozen voor een zogenoemd twee-fasen-contract waarbij partijen samen optrekken om het ontwerp en risico’s te doorgronden. De opdrachtgevers van Zuidasdok zijn het Rijk, de provincie Noord-Holland, Vervoerregio Amsterdam en Gemeente Amsterdam.

Bouwcombinatie Nieuw-Zuid (Mobilis, Boskalis en Van Gelder) werkt aan het uitbreiden en vernieuwen van de openbaar vervoer terminal, terwijl het station en de Ring A10 open blijven.

Ontdek meer over dit project

Dit artikel is overgenomen van de website van Zuidas
Redactie Carlo Wijers
Fotografie: Jan Vonk

Stuur artikel door