Samen naar nul afval

In de week van 19 tot en met 25 mei is het de Week zonder Afval. Doel van deze week is om duurzame keuzes te maken en proberen afval te voorkomen. Bij Mobilis willen we onderdeel zijn van een circulaire economie zonder verspilling. Daarom is in onze bedrijfsvoering bepaald dat we afval op de bouwplaatsen en op onze kantoren zo veel mogelijk voorkomen en verminderen. Als het kan, kiezen we voor verpakkingsvrije producten en materialen.

Week zonder Afval

In deze Week zonder Afval staan we stil bij de consumptie en impact die we hebben op onze planeet. We zien het als onze verantwoordelijkheid om duurzaam te bouwen, waarbij hergebruik voorop staat en we producten en materialen zo duurzaam en slim mogelijk inkopen.

Hoe kunnen we samen bijdragen aan een schonere toekomst zonder afval? Door bewuster of minder te consumeren, herbruikbare producten te gebruiken en afval te scheiden. Maar ook door onze gewoontes eens onder de loep te nemen en duurzamere keuzes te maken in ons dagelijks leven.

Duurzaamheid als basis

We hebben bij Mobilis in onze strategische notitie duurzaamheid bestempeld als ‘licence to operate’: de belangrijkste voorwaarde in alles wat we doen. We willen de duurzaamste aannemer worden in ons vakgebied. Dan kunnen we alleen nog maar richten op financieel rendement én duurzaamheid. Beide heb je nodig om genoeg te kunnen herinvesteren in duurzaamheid, de belangrijkste toekomstwaarde voor ons allemaal.

De rol van Mobilis

We nemen onze verantwoordelijkheid in duurzaamheid serieus. Afvalreductie en duurzame inkoop staan voorop in onze bedrijfsvoering en dat doen we door de impact te verkleinen:

  • Afvalreductie op de bouwplaats
    Afval op onze bouwplaatsen minimaliseren door efficiënt materiaalgebruik en restmaterialen te recyclen.
     
  • Duurzame inkoop
    We kopen producten en materialen zo duurzaam en slim mogelijk in, ook als onze klanten daar niet om vragen.

Slimmer verbinden door duurzaam bouwen

Om de opwarming van de aarde te beperken, is in de klimaatafspraken van de Verenigde Naties besloten om de wereldwijde CO2-uitstoot te halveren voor 2030 en net zero te bereiken voor 2050. Die doelstellingen komen alleen binnen bereik als vrijwel alle sectoren binnen de wereldeconomie transformeren. Onze duurzame ambities voor 2030 zijn: duurzame materiaalkeuze, circulair ontwerpen, circulaire bedrijfsvoering, duurzame energieoplossingen, emissieloos bouwen en klimaatadaptatie. Dat betekent dat Mobilis met gerichte initiatieven een bijdrage levert aan deze 6 impactgebieden.

Bekijk ook

Bekijk meer over de Week zonder Afval

 

Stuur artikel door