Duurzaam bouwen met Viaductbehout
Duurzaam bouwen met Viaductbehout: een innovatie met impact
Hoe kunnen we bouwen zonder onze planeet te belasten? Die vraag staat centraal bij Mobilis. De urgentie is groot: willen we de klimaatdoelen van 2030 en 2050 halen, dan moeten we nú anders gaan bouwen. Tegelijkertijd staan we voor een enorme vervangings- en renovatieopgave in de infrastructuur. Dat vraagt om andere keuzes, materialen en innovatie.
Klantvraag
In 2020 ontstond, naar aanleiding van een klantvraag, het idee voor een modulair hout-betonliggersysteem voor viaducten. Samen met partners IPV Delft, Heko Spanten, Rutte Groep en ingenieursbureau Miebach ontwikkelden we het systeem. Dit systeem combineert duurzaamheid met technische haalbaarheid en biedt direct toepasbare mogelijkheden binnen de GWW-sector.
Viaductbehout
Hout in de infrastructuur: van pionier tot standaard Hout wint terrein in onze sector. Al in 1999 verschenen de eerste houten wegportalen bij knooppunt Zonzeel (A16). Sindsdien volgden onder andere Fastned-oplaadstations, stations in Ede-Wageningen en Assen, en diverse fiets- en voetgangersbruggen zoals in Nieuwegein, Hessenpoort (Zwolle) en de Passerelle. In 2006 werd in Winschoten de eerste houten verkeersbrug met beperkte aslast gebouwd, en recent kwam daar een brug voor 30 ton bij in Meerstad (Groningen). Maar een houten verkeersbrug voor zwaar verkeer ontbreekt nog in Nederland, terwijl die in het buitenland al volop worden toegepast.
Viaductbehout biedt hier de oplossing. Deze modulaire en circulaire innovatie laat zien dat bouwen met hout niet alleen duurzaam is, maar ook technisch haalbaar, zelfs voor de zwaarste toepassingen in de infrastructuur.
Slim, circulair en toekomstbestendig
Viaductbehout is een brugdek met een houten draagconstructie. Het systeem is zo ontworpen dat hout en beton samenwerken: het hout draagt de krachten, terwijl een betonnen deklaag het hout beschermt tegen weerinvloeden. Deze slimme combinatie maakt een levensduur van 100 jaar mogelijk.
Hoe werkt het systeem?
- Prefab productie van hout-betonliggers (gelamineerd
- vurenhout en circulaire betonnen deklaag)
- Plaatsing op bestaande of nieuwe onderbouw
- Dwarsvoorspanning van de liggers
- Afwerking met randelementen en waterdichte laag
Dankzij het modulaire ontwerp is de brug eenvoudig uit te breiden of her te gebruiken.
Technische mogelijkheden
Het Viaductbehout-systeem is toepasbaar voor overspanningen tussen 15 en 35 meter, met een maximale breedte van 26 meter. De ligger bestaat voor ¾ uit Europees vurenhout en voor ¼ uit gerecycled beton. De verhouding van de samengestelde ligger is circa 1:18, in tegenstelling tot 1:22,5 bij traditionele betonnen liggers.
Duurzaam alternatief voor traditionele liggers
Viaductbehout breekt radicaal met de traditionele prefab betonnen liggers die decennialang de standaard waren in viaductbouw. Waar conventionele systemen zwaar, CO2-intensief en moeilijk herbruikbaar zijn, biedt Viaductbehout een licht, circulair en demontabel alternatief. In vergelijking met een traditioneel viaduct realiseren we:
- 40% lagere MKI-waarde in het dek,
- 60% CO2-reductie,
- 20% gewichtsbesparing, en
- een bouwtijdverkorting van minimaal 6 weken.
Met Viaductbehout zetten we een concrete stap richting een circulaire infrastructuur.
Nominaties
Mobilis zoekt voortdurend naar manieren om slimmer, sneller en duurzamer te bouwen. Met onze innovatieve en duurzame oplossingen dragen we bij aan een betere en duurzame toekomst. Viaductbehout was onlangs genomineerd voor de Cobouw Innovatie Award, de Wubbo Ockels Innovatieprijs en de TBI Innovatieprijs.
Ontdek meer over Viaductbehout: een duurzaam alternatief voor de traditionele prefab beton liggers