Bouwen in de hoogste versnelling
2025: bouwen in de hoogste versnelling
De vernieuwing van station Amsterdam Zuid, de verbreding van de A10 Zuid én de ontwikkeling van de wijk Zuidas, ze gingen in 2025 in hoog tempo door. Daarnaast kwamen ook de bouw van de tunnel en de vernieuwing van knooppunt Amstel in beeld.
Waar?
In het oog sprong de vernieuwing van station Amsterdam Zuid. Deden we dat in de voorgaande jaren vooral ondergronds, nu kunnen tienduizenden trein- en metroreizigers zien hoe het vernieuwde station eruit gaat zien. Vooral ter hoogte van de Brittenpassage is zo hard gewerkt, dat deze extra reizigerstunnel in de afbouwfase terecht is gekomen. We plaatsten beloopbaar glas op de vloeren van de treinperrons, die zorgen voor daglicht in de nieuwe passage. De perronopgangen kregen trappen en erboven verschenen de eerste nieuwe perronkappen – een voorbode van het uiterlijk dat alle trein- en metroperrons en in de toekomst ook de tram- en bushaltes krijgen. Ondertussen bouwde Bouwcombinatie Nieuw-Zuid (Mobilis, Boskalis, van Gelder) ook door aan nieuwe metroperrons. Die komen te liggen tussen de nieuwe Brittenpassage en de bestaande Minervapassage. Zo kreeg het compacte openbaar vervoerknooppunt dat station Amsterdam Zuid gaat worden steeds meer vorm.
Fly-over knooppunt De Nieuwe Meer
Oplettende weggebruikers kunnen zien hoe gewerkt wordt in knooppunt De Nieuwe Meer en bij de Schinkelbrug aan de verbreding van de A10 Zuid. Na eindeloos veel funderingswerk is in het knooppunt nu het begin zichtbaar van de nieuwe fly-over die de A10 Zuid verbindt met de A4 richting Schiphol/Rotterdam. De aanvoer van de enorme ‘onderslagbalken’, de dragers waarop de fly-over komt te liggen, werden spectaculair in beeld gebracht: een boottocht vanuit Friesland naar de zuidkant van Amsterdam, voor een groot deel door de binnenwateren van Zuid- en Noord-Holland.
Aan het eind van het jaar verbond bouwcombinatie TriAX de eerste onderslagbalken met elkaar door middel van betonnen liggers waarop het wegdek komt. Aan weerszijden van de bestaande Schinkelbrug bouwden ze aan twee nieuwe bruggen, waarop de extra rijstroken voor de verbrede A10 Zuid komen.
Wegafsluitingen
Al dit werk konden we natuurlijk niet doen zonder hinder te veroorzaken. Vaker dan in welk voorgaand jaar ook sloten we wegen en fiets- en voetpaden af. In de zomer was de A10 aan de zuidkant van Amsterdam zelfs 16 dagen achtereen dicht. Ook op de stedelijke wegen waren zichtbare werkzaamheden. De Amstelveenseweg was in de zomer ruim vijf weken dicht, om steunpunten te kunnen bouwen voor twee extra viaducten voor de extra rijstroken die de A10 Zuid in beide richtingen krijgt. Ook op de Parnassusweg werd gewerkt, onder meer vanwege de verlenging van de treinperrons boven de weg.
Tunnel en knooppunt Amstel
In november konden we de gunning melden van het contract voor de vernieuwing van knooppunt Amstel – aan de combinatie Amstel Verbindt (Boskalis, Mobilis en Van Gelder). Tegelijkertijd werkte een fors expertteam toe naar een definitief ontwerp voor de tunnel in de A10, ter hoogte van station Amsterdam Zuid. 2025 is hiermee het eerste jaar waarin alle projecten van het Zuidasdok-programma onderweg zijn.
Dit artikel is overgenomen van de website van Zuidas
Redactie Zuidasdok op 31 december 2025
Fotografie: Marcel Steinbach en Jan Vonk
Nog meer?
Zeker. Natuurlijk wordt geprobeerd om iedereen op een zo aangenaam mogelijke manier op de hoogte te houden van alle ontwikkelingen. Uiteraard via websites en social mediakanalen. Maar ook door talloze rondleidingen en diverse informatiemarkten te organiseren. Het informatiecentrum in het WTC kreeg meer bezoekers dan ooit te voren: ruim 9.000, 20 procent meer dan in 2024. En dan was er nog de viering van Amsterdam 750. In juni werd de ToekomstTiendaagse georganiseerd, waarin Zuidas niet het verleden maar het heden en de toekomst van Amsterdam liet zien aan vele honderden belangstellenden.
Een overvol jaar was het, om over 2026 nog maar even te zwijgen.